02 stycznia 2019 21:10 | Aktualności

AKCJA „Nasza Wspólna Choinka”

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, już po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej w Piecniku wzięli udział w akcji „Nasza Wspólna Choinka” organizowanej przez Burmistrza Mirosławca, pana Piotra Pawlika.

W tym roku szkołę reprezentowały uczennice klasy I: Bartosik Zofia, Bieniek Zuzanna, Biniaś Lena, Czuba Antonina, Matusiak Alicja, Matusiak Julia. Opiekę nad nimi sprawowała ich wychowawczyni, pani Beata Kolasińska. Dziewczęta własnoręcznie, a także z pomocą rodziców wykonały ozdoby choinkowe, które 13 grudnia zawiesiły na zielonych drzewkach w Parku Miejskim w Mirosławcu. Uczniowie klasy I składają serdeczne podziękowania pani Monice Zawada za pomoc w przygotowaniu ozdób choinkowych. Ubrane choinki mają symbolizować tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Sama akcja była doskonałą okazją do integracji lokalnej. Drzewka ubierały bowiem również dzieci z przedszkola i szkoły w Mirosławcu.

Miłą niespodzianką dla wszystkich uczestników była obecność Mikołaja, który pomagał w strojeniu choinek. W podziękowaniu za pomoc burmistrz obdarował dzieci słodyczami.

Beata Kolasińska