18 grudnia 2018 14:05 | Aktualności

V KONCERT BOŻONARODZENIOWY w Szkole Podstawowej w Piecniku

14 grudnia, po raz już piąty, spotkaliśmy się wspólnie na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia, aby w podniosłym, uroczystym nastroju, ze wzruszeniem jeszcze raz przeżyć ten piękny, święty czas w miłym i serdecznym gronie, przy opłatku  i kolędzie.  I tak właśnie było – uroczyście i magicznie.  Ten magiczny blask ogarniał całą salę widowiskowo – sportowo w Szkole Podstawowej w Piecniku, do której przybyło mnóstwo gości: Pan Piotr Pawlik – Burmistrz Mirosławca, Pan Dariusz Bartosik – Zastępca Burmistrza Mirosławca, Pani Monika Stąporek – Sekretarz Gminy i Miasta Mirosławiec, Pan Piotr Czech – Przewodniczący Rady Miejskiej, Radni Rady Miejskiej: Pani Justyna Markowska, Pani Katarzyna Jurenc, Pan Paweł Krawczyk, Pan Janusz Beer, Pan Stanisław Wiese, Pan Grzegorz Plewa, Pan Wasilij Głuscow, Pan Stanisław Orawiec, Pan Ryszard Wesołowski, Pani Urszula Ząbek – Dyrektor Spółdzielczego Banku Ludowego w Złotowie z Oddziałem w Mirosławcu, Pani Bożena Wiese – Wice Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mirosławcu, Pani Anna Dzida – Dyrektor Ośrodka Kultury w Mirosławiec, Pani Krystyna Obara – Dyrektor Biblioteki Publicznej w Mirosławcu, Pan Paweł Olszacki – Nadleśniczy Nadleśnictwa Mirosławiec, Państwo Ewelina i Roman Błasza, Państwo Anna i Jarosław Szymańscy, Pani Irena Czyżewska. Nie zabrakło również mieszkańców gminy Mirosławiec i Wałcz, rodziców i członków społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej Piecniku oraz wieloletniego przyjaciela naszej szkoły – zespołu DAX.

Wszystkich przybyłych na to przedświąteczne spotkanie z uśmiechem na twarzy przywitały najmłodsze uczennice w naszej szkole z grupy przedszkolnej – Biedroneczki. Cała uroczystość rozpoczęła się  wzruszającym tańcem aniołów w wykonaniu klasy piątej, których podświetlone lampkami skrzydła, wprowadziły wszystkich w krainę baśniowości.  Nad choreografią czuwała wychowawczyni klasy – pani Justyna Wiśniewska – Jasińska. Nie zabrakło także chwytającego za serce układu tanecznego ze wstęgami w wykonaniu dziewczynek z klasy pierwszej i drugiej, oraz pastorałki Nie płacz, Jezu, do którego przygotowała grupę pani Beata Kolasińska.  Po nucie wielkich wzruszeń znalazł się moment na ogromną radość i uśmiech na twarzach wywołany sympatyczną piosenką o Mikołaju i przepięknym tańcem ,,przystrojonych w kostiumy” choinek w wykonaniu naszych najmłodszych milusińskich pod pieczą wychowawczyni klasy ,,0” – pani Lidii Zamrzyckiej.  Ten radosny nastrój udzielił się publiczności również dzięki Bosemu pastuszkowi klasy trzeciej oraz pastorałce Jam jest dudka klasy czwartej.

W tle magicznej dekoracji nie zabrakło również przejmujących deklamacji starszych uczniów naszej szkoły, począwszy od klasy trzeciej szkoły podstawowej do najstarszych uczniów w szkole – uczniów z klasy trzeciej gimnazjum. W poszczególne części koncertu wprowadzała przybyłych para prowadzących: Wiktoria Zając i Mateusz Jaszczyk.  Radość z narodzenia Syna Bożego swoimi występami oznajmiał także nasz szkolny chór wokalny, składający się z uczennic klasy ósmej i trzeciej gimnazjum. Nie zabrakło wpisującego się w koncertową tradycję Znaku pokoju pod dyrygenturą zespołu DAX, a także płynących prosto z serca życzeń, które złożyła wszystkim Dyrektor szkoły pani Katarzyna Pierzchała.

Po części artystycznej swoimi wokalnymi zdolnościami w ramach świątecznego karaoke mogli popisać się także zaproszeni goście, rodzice i rodziny naszych uczniów, grono nauczycielskie, a także sami uczniowie. Z każdym momentem prezentacji kolęd wzrastała nuta  zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy. Po kolędowaniu przyszedł czas na licytację ozdób i stroików bożonarodzeniowych, nad których wykonaniem czuwali rodzice i nauczyciele naszych uczniów. Nie zabrakło także świątecznej loterii fantowej, którą zorganizowała pani Barbara Klimczyk.

Po uciesze dla ducha czekała na wszystkich uczta dla ciała w postaci smakowitych ciast, pierogów ruskich i tych tradycyjnych, które wesoło mrugały w czerwonym barszczu. Nad obfitą strawą czuwała nasza Szkolna Rada Rodziców.

Głównymi organizatorkami V Koncertu Bożonarodzeniowego były nauczycielki Szkoły Podstawowej w Piecniku: pani Justyna Wiśniewska – Jasińska i pani Agata Boruch – Jaszczyk.

Agata Boruch – Jaszczyk

V Koncert Bożonarodzeniowy