05 grudnia 2018 18:19 | Aktualności

MOJA OCZYZNA

Dnia 26 listopada w oddziale przedszkolnym odbyła się kolejna edycja klasowego konkursu recytatorskiego. Ponieważ rok 2018 jest rokiem upamiętniającym 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, była  to wspaniała okazja aby zwrócić uwagę na kształtowanie postaw patriotycznych wśród najmłodszych dzieci naszej szkoły. Konkurs adresowany był do przedszkolaków 5 i 6 letnich i  cieszył się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ w szranki rywalizacji stanęło 100% dzieci.

Mali uczestnicy recytowali wybrane przez siebie oraz przez wychowawcę wiersze. Były to między innymi:  utwory W. Szymborskiej „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”,  „Barwy ojczyste” Ryszarda Przymus, Czesława Janczarskiego „Ziemia rodzinna”, „Moja mała Ojczyzna” Joanny Białobrzeskiej i  wiele innych.

Komisja  w składzie: dyrektor Szkoły Podstawowej w Piecniku pani Katarzyna Pierzchała oraz nauczycielki pani Barbara Klimczyk oraz pani Anna Oleksińska miała  trudne zadanie do wykonania. Po długich obradach pierwsze miejsce ex aequo zajęli: Julia Jaszczyk i Oliwier Ignacak, drugie Martyna Owczarek. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki upominek, a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe.

Rodzice przygotowali pyszne ciasto i soki.  Organizatorem konkursu była pani Lidia Zamrzycka – wychowawca grupy przedszkolnej.

Lidia Zamrzycka