15 listopada 2018 11:39 | Aktualności

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zaprosiły wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. Do tej akcji przystąpili również uczniowie Szkoły Podstawowej w Piecniku. W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy. Akcję odśpiewania hymnu poprzedziły przygotowania, wszyscy pilnie uczyli się słów podczas lekcji muzyki oraz spotkań z wychowawcami. W celu zwiększenia rangi akcji wszyscy jej uczestnicy ubrali się w strój galowy przyozdobiony elementami w kolorach narodowych.

Renata Molka