19 października 2018 13:17 | Aktualności

(…)„ Bo nauczyciel jest kapitanem,

co na okręcie dookoła świata

płynie wraz z nami przez szkolne lata”.

Jerzy Ficowski

Rytm życia, jak i całego społeczeństwa wyznaczony jest w pewnej mierze kalendarzowym biegiem, gdzie szczególne akcenty przypadają w momentach ważnych rocznic i świąt. Akcenty te znajdują swój wyraz na różnych uroczystościach. Jedną z takich szczególnych uroczystości była odbyta dnia 12.10.2018r. akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uczniowie klasy III gimnazjum wierszem, słowem i piosenką uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Dziękowali swoim nauczycielom za przekazywaną wiedzę, za trud włożony w kształtowanie ich serc i umysłów, za wszystko, co jeszcze jest dla nich tajemnicą, i za to, co zdołali już odkryć i poznać.

W tym wyjątkowym dniu, w niezwykle podniosłej atmosferze, dzieci rozpoczynające naukę w szkole złożyły uroczyste ślubowanie. Ślubowały kochać swoja Ojczyznę, sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, uczyć się tego co dobre i mądre, pomagać słabszym i potrzebującym, dbać o honor i dobre imię swojej klasy i szkoły, swoją postawą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu, na prośbę wychowawczyni pierwszaków, pani Beata Kolasińskiej, dyrektor szkoły, pani Katarzyna Pierzchała dokonała ich pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej w Piecniku.

Zanim jednak nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, pierwszaki zaprezentowały swoją wiedzę i umiejętności w programie artystycznym. Dzieci pięknie śpiewały i deklamowały wiersze. Uczniowie wspaniale zdali egzamin przygotowany przez ich koleżanki z klasy 4; Maję Bednarek i Amelię Zawadę. Wiedziały na czym polega grzeczność, jakie cechy posiada wzorowy uczeń, co powinno znajdować się w plecaku spakowanym do szkoły, bezbłędnie rozwiązały zagadki dotyczące ich Ojczyzny – Polski.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa obietnicy - ślubowania, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie lata szkolne.

Po zakończonej uroczystości, wszyscy artyści długo byli oklaskiwani przez przybyłych gości rodziców, grono pedagogiczne i społeczność uczniowską.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przebiegła w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, a efekty uroczystości spełniły zamierzone cele organizatorów.

Dodatkową atrakcję dla swoich nauczycieli przygotowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, wszyscy pedagodzy obdarowani zostali pysznymi, słodkimi babeczkami.

Organizatorki akademii: pani Agata Boruch-Jaszczyk, pani Beata Kolasińska