18 października 2018 13:54 | Aktualności

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

W czwartek 11 października uczniowie klasy II wraz ze swoją wychowawczynią panią Ireną Czepulonis udali się na polanę do parku nad jeziorem Piecnikowskim by uczcić Święto Pieczonego Ziemniaka. Na miejscu zbiórki czekały już mamy, które aktywnie włączyły się w przygotowanie uroczystości.

Dla uczniów przygotowano różne niespodzianki i moc atrakcji. Pierwszą z nich było szukanie ziemniaków ukrytych pod warstwą piasku (odnalezione ziemniaki zostały później upieczone w gorącym popiele). Kolejną atrakcją było wspólne drugie śniadanie. Samodzielnie upieczone nad ogniskiem kiełbaski wszystkim bardzo smakowały. Mamy naszych drugoklasistów zadbały również o ciepłą herbatę dla spragnionych i zdrowy owocowy deser.

Po krótkim odpoczynku zostały przeprowadzone różnego rodzaju konkurencje z "pyrami" w roli głównej. Uczniowie podzieleni na dwie drużyny rywalizowali w "sadzeniu i zbieraniu ziemniaków", ścigali się podczas biegów z ziemnakami leżącymi na rakietce tenisowej itp. Ostatnim zadaniem było zapisanie przez liderów grup jak największej ilości potraw, które mozna przyrządzić z ziemniaków.

Kolejnym punktem programu były pląsy i zabawy w języku niemieckim (cały czas na świeżym powietrzu) zorganizowane przez nauczycielkę tego właśnie języka panią Monikę Matuszak.

Nagrodą dla wszystkich uczestników imprezy była możliwość skonsumowania upieczonych ziemniaczków, wszystkim bardzo smakowały. Zadowolone i uśmiechnięte dzieci, pełne wrażeń, wróciły do szkoły.

Irena Czepulonis