21 czerwca 2018 19:55 | Aktualności

"I like the music"

Dnia 18 czerwca 2018 w Szkole Podstawowej w Piecniku o godzinie dziesiątej rozpoczął się koncert Szkolnego Konkursu Piosenki „I like the music”. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zgromadzili się na szkolnym holu by z uwagą wysłuchać uczestników koncertu.

Konkurs poprzedzony był długimi przygotowaniami. Uczniowie, którzy zadeklarowali chęć przystąpienia do niego, zostali poddani  wstępnym przesłuchaniom podczas których pilnie przysłuchiwali się wskazówkom organizatorów konkursu odnośnie doboru repertuaru. Każdy z uczestników konkursu będzie miał za zadanie zaśpiewać podczas koncertu finałowego jedną, wybraną przez siebie piosenkę. Tak więc  utwór  musi być  dopasowany zarówno do wieku młodych artystów jak i do ich indywidualnych predyspozycji wokalnych. Później był czas prób, dzięki którym uczniowie mogli nabrać wprawy przy śpiewaniu do mikrofonu. Ostatnim etapem było dokonanie losowania kolejności występujących.

Do konkursu przystąpiło 17 uczestników, startując w dwóch grupach wiekowych. Klasy „0” – III reprezentowali:  Julia Jaszczyk klasa „0”, Lena Nicpoń klasa I, Anna Golczyńska klasa II, Mikołaj Rutkowski klasa II, Sara Kosnowicz klasa II, Nicola Podkowa klasa II, Zofia Janiszewska klasa III,  Amelia Zawada klasa III,  Malwina Fedoryszyn klasa III, Maja Bednarek klasa III. Natomiast klasy IV-VII szkoły podstawowej oraz uczniów gimnazjum reprezentowali:  Amelia Machczyńska klasa IV, Paulina Szwarcrok klasa IV, Lidia Chrobak klasa IV, Bartosz Kalinowski kasa V, Oliwia Grabska klasa V, Maria Bielawska klasa V, Wiktoria Zając klasa II gimnazjum.

Do oceny poziomu występów powołano specjalne jury, w skład którego weszli: pani Anna Dzida – Dyrektor  Ośrodka Kultury w Mirosławcu, oraz nauczycielki Szkoły Podstawowej w Piecniku pani Ilona Piasecka,  Anna Kosikowska i Renata Molka. Wszyscy nasi piosenkarze spisali się świetnie. Pomimo tremy towarzyszącej im podczas występu przed tak dużą publicznością świetnie wywiązali się ze swoich zadań, za co otrzymali gromkie brawa od widzów.

Po występach uczniów komisja konkursowa udała się na obrady a w tym czasie na ekranie projektora pojawiły się słowa piosenek, które znają i kochają wszyscy uczniowie. I tak oto czekając na werdykt jury publiczność zastąpiła występujących  wspólnie śpiewając piosenki. Po burzliwych dyskusjach komisja ustaliła werdykt.  W obydwu grupach wiekowych przyznano po dwa równorzędne tytuły LAUREATÓW konkursu „I like the music”. W grupie młodszych uczniów tytuł ten uzyskała Amelia Zawada za piosenkę „Ziemia, wyspa zielona” oraz Zofia Janiszewska, która zaśpiewała „Halleluja”. W grupie uczniów starszych LAUREATAMI zostali: Oliwia Grabska za brawurowo wyśpiewaną „Ognistą sambę” oraz Bartosz Kalinowski, który zaśpiewał utwór „Eko cza-cza”. Ponadto wyróżniono najmłodszą uczestniczkę konkursu Julię Jaszczyk, która udowodniła wszystkim, że nawet w tak młodym wieku można śpiewać czysto i melodyjnie oraz uczennicę gimnazjum Wiktorię Zając, która potrafiła swoim głosem poruszyć serca publiczności piosenką „Pokochaj siebie”. Natomiast uczennicę klasy II szkoły podstawowej, Annę Golczyńską, nagrodzono za wdzięk i ruch sceniczny. Wszyscy uczestnicy konkursu piosenki otrzymali pamiątkowe dyplomy a wyróżnieni uczniowie nagrody rzeczowe.

Inicjatorką i główną organizatorką konkursu była pani Anna Kosikowska, której pomogły w przeprowadzeniu konkursu panie: Ilona Piasecka, Renata Molka i Agata Boruch-Jaszczyk.

Renata Molka