"Gdy wszyscy myślą, że się czegoś nie da zrobić, wtedy pojawia się ten który nie wie, że się nie da i to robi" A.Einstein ::TWOJA SZKOŁA - TWOJA PRZYSZŁOŚĆ::"Opowiedz mi, a wkrótce zapomnę. Pokaż mi, może zapamiętam. Pozwól mi dotknąć, a zrozumiem" Kartezjusz

Aktualności

19 czerwca 2018 18:31 | Aktualności

PIELGRZYMKA SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS

Dnia 15 czerwca br. Samarytanie Szkolnego Koła Caritas wyruszyli na pielgrzymkę młodych wolontariuszy z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej do Koszalina, by wspólnie świętować oraz dzielić się radością i doświadczeniami. W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej jest prawie 120 szkolnych kół Caritas. Działa w nich 1700 uczniów.

W tegorocznej pielgrzymce wzięło udział prawie tysiąc młodych ludzi, którzy wyrażają chęć pomagania. Świętowanie rozpoczęła msza święta w kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie, którą celebrował Biskup Krzysztof Zadarko. W homilii Biskup nawiązał do przypowieści o synu marnotrawnym i skierował do młodych ludzi piękne słowa, że są powiązani wspaniałą ideą, jaką jest idea miłosierdzia. Nie zabrakło oczywiście podziękowań za pracę na rzecz potrzebujących.

Po mszy świętej wolontariusze w kolorowym korowodzie, z transparentami, flagami i okrzykami, że lubią pomagać udali się na plac przy amfiteatrze. Tam odbył się między innymi koncert zespołu Arkadio, prezentacje Busa Niepodległej (rozpowszechniającego idę programu Rodzina Rodzinie) oraz sprzętu straży pożarnej, policji, straży granicznej. Pogoda dopisała, toteż wolontariusze, chętnie korzystali z takich atrakcji jak dmuchane zamki czy puszczanie baniek mydlanych. Po licznych atrakcjach i posiłku młodzi ludzie udali się w drogę powrotną do swoich domów.

Samarytanie uczestniczyli w pielgrzymce ponieważ przez cały rok ciężko pracowali dla potrzebujących i chcieli podzielić się z wszystkimi tym, że robią kawał dobrej roboty. Hasłem przewodnim naszej pielgrzymki były te oto słowa: Mamy gorące serce i pracowite ręce, jesteśmy Samarytanie, nikomu nic się nie stanie!

Opiekę nad wolontariuszami sprawowali: Justyna Wiśniewska-Jasińska, Agata Boruch - Jaszczyk oraz Roman Żerebiło

Justyna Wiśniewska-Jasińska

Przeczytano: 331 razy. Wydrukuj|Do góry

PIELGRZYMKA 2018