18 czerwca 2018 20:44 | Aktualności

Sukces w Goraju

19 maja w Zespole Szkół Leśnych im. inż. Jana Kloski w Goraju odbył się XXIV Wielkopolski Festiwal Kultury Łowieckiej i Edukacji Ekologicznej. Podczas festiwalu można było m.in. posłuchać wykładu na temat biologii i ekologii wilka, postrzelać z łuku oraz uczestniczyć w warsztatach kulinarnych kuchni myśliwskiej. W ramach imprezy rozstrzygnięto okręgowy konkurs plastyczny o tematyce przyrodniczo – łowieckiej pt. „Łowiectwo w oczach dziecka” organizowany z okazji 95 rocznicy istnienia Polskiego Związku Łowieckiego. Dużym sukcesem okazało się zajęcie trzeciego miejsca przez Arkadiusza Januszewskiego – ucznia kl. III gimnazjum Szkoły Podstawowej w Piecniku, który z niezwykłą precyzją, spostrzegawczością i artystyczną wrażliwością przedstawił ,,Jelenia na rykowisku”. Celem konkursu była edukacja przyrodnicza oraz propagowanie kultury leśnej i łowieckiej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Temat konkursu stanowiła przyroda, a w szczególności zwierzyna w naturalnym  środowisku i sceny związane z gospodarką łowiecką, czyli ochrona i hodowla zwierząt łownych, np. zimowe dokarmianie zwierzyny, walka z kłusownictwem.

Gratulujemy!!!

Opiekę nad etapami powstawania pracy konkursowej ucznia sprawowała pani Agata Boruch – Jaszczyk.

Agata Boruch – Jaszczyk