29 listopada 2017 19:29 | Aktualności

MATEMATYCZNE ANDRZEJKI

Zgodnie z dawną tradycją Andrzejki jako wieczór wróżb powinny być organizowane w nocy z 29 na 30 listopada czyli w wigilię świętego Andrzeja. W naszej szkole nie czekaliśmy do nocy i zajęliśmy się wróżeniem w środę 29 listopada wczesnym popołudniem, podczas zajęć pozalekcyjnych. Na MATEMATYCZNE ANDRZEJKI zaprosiły uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej nauczycielki matematyki: pani Monika Zawada i pani Renata Molka. Wróżby przygotowane na to spotkanie miały niewiele wspólnego z tradycyjnymi wróżbami o charakterze matrymonialnym. Uczniowie musieli rozwiązywać szereg zadań matematycznych by dowiedzieć się jaki gatunek drzewa przynosi im szczęście, jaka jest moc ich imienia, czy też co oznaczają wylosowane przez nich cyfry, co można uznać jako wstęp do sztuki numerologii. Wszystko to z przymrużeniem oka, wzbogacone informacjami na temat andrzejkowych zwyczajów.