26 listopada 2017 19:20 | Aktualności

PRZEDSZKOLAKI DBAJĄ O SWOJE ZĄBKI

To już siódma edycja Ogólnopolskiego programu Akademii Aquafresh do której kolejny raz dołączyły  również dzieci z oddziału przedszkolnego z naszej szkoły. Akademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych. W dalszym ciągu nadal mamy w Polsce problem próchnicy. Prawie 90% dzieci  jest dotkniętych tą chorobą! Dlatego jest to bardzo ważne, aby dzieci nauczyły się prawidłowo czyścić ząbki oraz by wiedziały jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów. Dzieci poznały już bohaterów z Pastusiowej krainy, wiedzą ile mają ząbków mlecznych a ile będą  miały stałych. Zdobyły już kilka sprawności.

W naszej grupie przedszkolnej, po wspólnych ustaleniach z dziećmi i rodzicami, wprowadzono zasadę, że słodkie rzeczy jemy tylko w piątek.

Lidia Zamrzycka