12 października 2017 09:41 | Aktualności

Dzień Urodzin

Każde dziecko marzy o tym, aby jego urodziny były najpiękniejsze. Dzieci świętują swoje urodziny w domu z rodziną, ale wiele radości sprawia im to że mogą je świętować ze swoimi koleżankami i kolegami z przedszkolnej grupy . W naszym oddziale przedszkolnym robione są urodziny od paru lat. W tym dniu solenizant czuje się wyjątkowo. To on może się bawić wybraną przez siebie zabawką. Jest prowadząca  osoba podczas spaceru, wybiera dla całej grupy swoje ulubione zabawy.  W tak ważnym dniu wszystkie dzieci z jubilatem/ką na czele są bardzo przejęte. Ubierają czapeczki urodzinowe, śpiewają „sto lat” składają życzenia „wszystkiego najlepszego” wykonują fanfary na trąbkach urodzinowych, a potem całuski i uściski. Solenizant dostaje prezent . W tym roku szkolnym dzieci zażyczyły sobie maskotki ulubionych zwierzątek,a więc zawitają u nas misie, pieski kotki, lwy ,zebry i inne wymarzone przytulanki. Solenizant zaś przygotowuje słodką niespodziankę dla swoich kolegów i koleżanek  np. cukierków.  Urodziny swoje już miał: Jakub, Ala, Zosia i Julka- która oprócz cukierków przygotowała wraz ze swoją mamą dodatkową niespodziankę, która sprawiła wszystkim dzieciom dużo frajdy a były to babeczki, które dzieci miały sobie same ozdobić.