06 października 2017 13:55 | Aktualności

Piecnik czyta!!!

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września, święto ma już 16-letnia tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Ze względów organizacyjnych nasza szkoła przyłączyła się do akcji nieco później, WIELKIE CZYTANIE odbyło się w Piecniku 3 października.

Na pierwszej godzinie lekcyjnej cała szkoła przystąpiła do głośnego czytania. Dzieci najmłodsze zaprezentowały swoje ulubione książki przyniesione z domów. Za piękną prezentację otrzymały słodki poczęstunek. Następnie wysłuchały wiersza Juliana Tuwima czytanego przez panią Irenę Czepulonis oraz  z uwagą śledziły losy bohaterów baśni pt. „Książę i żebrak”, czytanej przez panią Annę Kosikowską. Swoich sił w głośnym czytaniu próbowały również dzieci z klasy trzeciej szkoły podstawowej: Amelia Zawada, Dominika Malinowska, i Adam Kartasiński. Na koniec spotkania dzieci przypominały sobie tytuły i treść wysłuchanych utworów literackich.

W tym samym czasie uczniowie klas IV-VI słuchały legendy „Złota kaczka” czytanej przez pana Tomasza Lisa oraz legendy „Bazyliszek” czytanej przez uczniów: Alberta Morzyca, Denisa Mittmanna, Eryka Antczaka, Arka Stolarek, Marcina Janiszewskiego oraz Bartka Kalinowskiego. Natomiast w bibliotece szkolnej odbywało się głośne czytanie fragmentów „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza przez grupę chętnych uczniów z klasy VII oraz z klas gimnazjalnych. Po krótkiej dyskusji uczniowie stwierdzili, że książka jest dobrym sposobem na nudę a czytanie książek daje czytelnikom wiele przyjemności oraz korzyści, przyczyniając się do ich rozwoju.