14 września 2017 09:54 | Aktualności

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Rumieńce lata pobladły, kolejne wakacje za nami, pełni sił i zapału, do Ciebie, Szkoło wracamy”! Wyczekiwane przez uczniów wakacje, właśnie dobiegły końca. Dnia 4 września 2017 roku w Szkole Podstawowej w Piecniku uroczyście rozpoczął się nowy rok szkolny 2017/2018. Uczniowie przygotowujący uroczystość serdecznie powitali zaproszonych gości: Zastępcę Burmistrza Mirosławca Pana Dariusza Bartosika, Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Annę Antczak oraz Panią Dyrektor Katarzynę Pierzchała, Grono pedagogiczne, wszystkich pracowników szkoły i uczniów.  Przedszkolaki i pierwszoklasiści z lekką nieśmiałością wkroczyli w szkolne progi. Uczniowie uważnie wysłuchali słów Pani dyrektor, która życzyła powodzenia w rozpoczynającym się roku szkolnym. Przytoczyła słowa Stefana Żeromskiego „Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”. Szkoła to poranne wstawanie, obowiązki, ale przede wszystkim zdobywanie wiedzy, rozwijanie pasji, marzeń. Uczniowie dzięki radom, które przekazali im podczas części artystycznej koleżanki i koledzy z pewnością będą czuli się pewnie. Po zakończonej uroczystości wszyscy uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami. Inaugurację roku szkolnego przygotowały: Pani Irena Czepulonis, Aleksandra Gągalska oraz Lidia Zamrzycka.

Aleksandra Gągalska