03 lipca 2017 12:49 | Aktualności

„Erlebnisreise mit Deutsch/ Z niemieckim w drogę”

Wyróżnienie dla Zespołu Szkół w Piecniku w konkursie „Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę”

10 osób z Zespołu Szkół w Piecniku wzięło udział w ogólnopolskim konkursie „Elebnisreise mit Deutsch/ Z niemieckim w drogę” zorganizowanym przez Goethe- Institut w Warszawie we współpracy z wydawnictwem LektorKlett. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu zdjęcia - stop klatki nawiązującej do tematu podróży.

Spakowaliśmy zatem swoje walizki, przygotowaliśmy mapę Niemiec oraz niemiecką flagę i wyruszyliśmy na przystanek w Piecniku. Mieliśmy mnóstwo pomysłów, ale musieliśmy ograniczyć się do jednego ujęcia. Do tego dopisane zostały zdania w języku niemieckim i okazało się, że przystanek w Piecniku zamienił się prawie w Berlin. W tle bowiem widać Bramę Brandenburską, niemieckie samochody - mercedes oraz BVB drużynę piłkarską. Świetnie się przy tym bawiliśmy, co mam nadzieję jest także widoczne na zdjęciu.

Wygraliśmy dla szkoły zestaw materiałów edukacyjnych do nauki języka niemieckiego oraz gadżety. Nagroda, zgodnie z informacjami od organizatorów konkursu, dotrze do nas we wrześniu.

W projekcie udział wzięli z kl. VI: Agata Janiszewska, Karolina Krawczyk, Roksana Mittmann, Kinga Szczepaniak oraz Zuzanna Zugaj oraz uczennice klasy I gimnazjum: Weronika Bujnowska, Klaudia Grabska, Karina Marciniak, Roksana Misztal oraz Wiktoria Zając. Praca powstała pod opieką nauczycielki języka niemieckiego Moniki Matuszak.