03 lipca 2017 12:44 | Aktualności

Konkurs „Daf- Kenner kochen”

Wydawnictwo Szkolne PWN przygotowało już XIII edycję konkursu, w którym wzięło udział blisko 1600 uczniów. Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu filmiku prezentującego przygotowanie potrawy typowej dla jednego z krajów niemieckojęzycznych, honorowym patronatem konkurs obieli  m.in. Instytut Goethego oraz szef kuchni i krytyk kulinarny Kurt Scheller. Z ZS w Piecniku wzięli udział uczniowie kl. VI Agata Janiszewska, Karolina Krawczyk, Roksana Mittmann, Kinga Szczepaniak i Zuzanna Zugaj oraz trzy uczennice z kl. I gimnazjum Weronika Bujnowska, Kornelia Jasińska oraz A. Matusiak.

Klasa VI prezentuje w nagraniu przepis na tort Sachera deser typowy dla kuchni austriackiej- tort czekoladowy z konfiturą morelową i bitą śmietaną. Wcale nie jest tak trudno go zrobić, zresztą spróbujcie sami- obejrzyjcie tylko dokładnie filmik. Uczennice z kl I gimnazjum zdecydowały się na coś bardziej treściwego i przygotowały danie typowe dla kuchni szwajcarskiej czyli Rösti. Jest to potrawa przygotowana z ugotowanych wcześniej ziemniaków, by dowiedzieć się jak ja zrobić wystarczy uważnie prześledzić nasz filmik.  Już teraz życzę Wam smacznego!!! Opiekunem projektu była nauczycielka języka niemieckiego, pani Monika Matuszak.