24 czerwca 2017 14:42 | Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

W piątek 23 czerwca 2017, w przepięknej scenerii absolwenci Gimnazjum Zespołu Szkół w Piecniku uroczyście pożegnali rok szkolny 2016/2017 i ważny etap swojego życia. Uroczystość ta była szczególnie ważna dla trzecioklasistów, gdyż już po raz ostatni przybyli do szkoły, by ją pożegnać. Nie obyło się bez wzruszeń, łez i pełnych ciepła uśmiechów przy wspominaniu minionych dziesięciu lat w murach tej szkoły. Część oficjalną nasi wspaniali gimnazjaliści rozpoczęli pięknym Polonezem, nad którego przygotowaniem  pieczę sprawował nauczyciel wychowania fizycznego pan Roman Żerebiło. Po układzie tanecznym zaproszono wszystkich do obejrzenia programu artystycznego.

Motywem przewodnim uroczystości był cytat zamieszczony jako główny element dekoracji:

Tyle wspólnych dróg razem przebyliśmy

Tyle pięknych chwil utkwiło nam w pamięci

Jednym z ważniejszych punktów programu było ślubowanie absolwentów, które zostało przypieczętowane w formie ustnej przysięgi i pisemnego aktu złożonego na ręce pani dyrektor – Katarzyny Pierzchała.

Uczniowie z emocją i wzruszeniem, słowami wierszy i piosenek, wspomnieli o tym, że mają przed sobą całe życie. Słowa pełne życiowych mądrości przeplatały się z treścią podziękowań za wspólne pokonywanie przeszkód, za wpojenie szacunku dla ojczyzny i języka, za to, że szkoła stała się dla tegorocznych absolwentów drugim domem. Podziękowania te kierowane były w szczególności w stronę wychowawczyni klasy III gimnazjum pani Justyny Wiśniewskiej-Jasińskiej oraz w stronę pani dyrektor, które to nieustannie stały za swoimi uczniami i w każdej sytuacji służyły radą i pomocą.

Miłą niespodzianką pełną wzruszeń było wystąpienie rodziców naszych absolwentów, którzy skierowali do wychowawczyni ogromny bukiet ciepłych słów. Serdeczne podziękowania złożono całemu gronu pedagogicznemu za trud, za opiekę, za przekazaną wiedzę i umiejętności, za uczenie wytrwałości, dodawanie odwagi i zachęcanie do działania. Nie zapomniano również o ciepłych słowach skierowanych w stronę pracowników administracji i obsługi, a symboliczne kwiaty wręczane przez absolwentów były wyrazem docenienia, szacunku i wdzięczności.

Następnie  o zabranie głosu poproszono panią dyrektor, która wręczyła absolwentom świadectwa ukończenia Gimnazjum Zespołu Szkół w Piecniku, zaś uczniom osiągającym najlepsze wyniki w nauce świadectwa z biało – czerwonym paskiem.

Najlepszymi uczniami III klasy Gimnazjum z Zespołu Szkół w Piecniku okazali się:

- Smolarek Emilia

- Bogulska Magdalena

-Morzyc Jagoda

- Drabiniak Martyna

W tym roku szkolnym nagrodę za najlepsze wyniki-Nagrodę Burmistrza w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół w Piecniku otrzymała Kinga Szczepaniak z klasy VI, a w Gimnazjum Zespołu Szkół w Piecniku nagrodę przyznano uczennicy klasy I gimnazjum Kornelii Jasińskiej.

Po części oficjalnej, uczniowie zaprosili nas do obejrzenia skeczu, który w sposób komiczny ukazał scenki z życia szkoły. Był to czas radości, wzruszeń, powitań i pożegnań, który na długo zostanie nam w pamięci.

Dyrektor szkoły, pani Katarzyna Pierzchała, podziękowała  uczniom i nauczycielom za solidną, całoroczną pracę. Życzyła również wszystkim zebranym wspaniałych wakacji, cudownego wypoczynku, przypominając złote zasady troski o własne bezpieczeństwo.

Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2016/2017 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkanie z wychowawcami.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017