19 czerwca 2017 11:48 | Aktualności

DZIEŃ RODZINY

Dnia 14 czerwca 2017r w Zespole Szkół w Piecniku zorganizowano szkolne obchody Dnia Rodziny. W kolorowej i bajkowej scenerii, nauczyciele  przywitali wszystkich zebranych inscenizacją pt. ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.  Wśród publiczności nie zabrakło honorowego gościa– Pana Piotra Pawlika, Burmistrza Mirosławca oraz naszych uczniów i absolwentów a także ich rodzin. Z zaproszenia skorzystały również przyszłoroczne przedszkolaki ze swoimi rodzicami.

Nauczyciele, w swych debiutanckich rolach, wprowadzili wszystkich zebranych w świat najpiękniejszy i najmilszy każdemu człowiekowi, w świat dziecka. Przedstawienie było niespodzianką i swoistym prezentem dla uczniów naszej szkoły. Cisza, która panowała na sali świadczyła o zainteresowaniu i emocjach  towarzyszących  widzom. Po wielu próbach, które obywały się w godzinach popołudniowych, udało się nam zrealizować scenariusz współczesnej wersji baśni i perfekcyjnie dopracować kreacje aktorskie, a także skupić się nad ważną rolą ścieżki dźwiękowej i dekoracji plastycznej. I tak w role narratorek wcieliły się panie: Renata Molka i Irena Czepulonis, Królewnę Śnieżkę zagrała sama Pani Dyrektor – Katarzyna Pierzchała, złą królową była pani Barbara Klimczyk, rolę Lustra odegrała pani Monika Matuszak, myśliwym był pan Roman Żerebiło, niezwykłym Księciem stał się pan Tomasz Lis, zaś w role krasnoludków wcieliły się panie nauczycielki: Łasuszkiem była pani Agata Boruch – Jaszczyk, Smutusiem – pani Aleksandra Gągalska, Pracusiem – pani Beata Kolasińska, Śmieszkiem – pani Anna Kosikowska, Pięknisiem była pani Justyna Wiśniewska – Jasińska,  Maluszka zagrała pani Lidia Zamrzycka, zaś rolę Śpioszka odegrała pani Monika Zawada. Stroje krasnoludków zostały własnoręcznie uszyte przez panią Lidię Zamrzycką. Po niezwykłej inscenizacji cała społeczność uczniowska, rodzice i goście wzięli udział w balu wyprawionym na cześć Młodej Pary – Śnieżki i Księcia. Było to preludium do wspólnych pląsów i tańców, na które zaprosiły zebranych panie: Monika Matuszak i Aleksandra Gągalska.

Po dawce strawy dla ducha i ciała, nastąpiła kolejna część programu z nutą zdrowej rywalizacji, w której wzięły udział klasy wraz ze swoimi rodzicami i wychowawcami. Przygotowano następujące konkurencje: slalom z piłeczką na łyżce, mecz ,,piłki zamiatanej”, mecz ,,siatkówki z kocem”, segregację odpadów, kompletowanie apteczki medycznej. Wszyscy zgromadzeni po raz kolejny pokazali, jak pięknie potrafią śpiewać, tańczyć i wspólnie się bawić. Konkurencje i atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Po wysiłku fizycznym nie zabrakło również smacznych pyszności w postaci grillowanej kiełbaski, popcornu, lodów, orzeźwiającej i zdrowej wody oraz pożywnych owoców.

Druga część rodzinnego spotkania odbyła się na szkolnym boisku, gdzie w ,,ramionach łaskawego wiatru” każda klasa mogła wypuścić w powietrze swoje piękne i kolorowe latawce. Z ich lotnością było różnie: jedne unosiły się ponad chmurami, zaś drugie ,,kręciły bączki”, co również było nie lada atrakcją, szczególnie dla młodszych dzieci. Gwoździem programu był towarzyski mecz piłki nożnej, w którym wzięły udział drużyny mam i tatusiów kontra nasi uczniowie. Obie reprezentacje grały z ogromnym zaangażowaniem i zawziętością, nie dając za wygraną. Po meczu wszyscy chętni mogli odbyć przejażdżkę starym i zabytkowym motocyklem, który w dzisiejszych czasach jest już rzadkością. Atrakcję umożliwił dzieciom jeden z rodziców naszych uczniów – pan Rafał Januszewski.

To był dzień pełen wrażeń i rodzinnej atmosfery, łączącej pokolenia. Czas, który na chwilę oderwał nas od zmartwień i trosk życia codziennego. Życzymy wszystkim dzieciom i ich rodzinom, aby takich chwil w Ich życiu było jak najwięcej. Z uśmiechem na twarzach, balonami w dłoniach i rumianymi ze zmęczenia policzkami, wszyscy udali się do swoich domów, na zasłużony odpoczynek.

Serdecznie dziękujemy gościom i rodzinom naszych uczniów za przybycie i aktywny udział w spotkaniu. Szczególne podziękowania należą się naszym sponsorom i ofiarodawcom, bez których ten dzień nie byłby tak udany: Państwu Zofii i Stanisławowi  Orawiec za pyszne lody, Pani Alicji Dybaczewskiej z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mirosławcu za pomoc rzeczową, pani Aleksandrze Gągalskiej za zdrowe owoce, panu Rafałowi Januszewskiemu za ,,motocyklową atrakcję”,   panu Radosławowi Machczyńskiemu  za własnoręcznie wykonanego grilla i oczywiście naszej kochanej Radzie Rodziców, która przygotowała napoje, popcorn, czuwała nad pieczeniem kiełbasek i ogólną organizacją rodzinnego pikniku. Do zobaczenia za rok !!!

DZIEŃ RODZINY