19 czerwca 2017 11:40 | Aktualności

WYPRAWA DO PARKU JURAJSKIEGO

Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klas I- III  Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Piecniku, w poniedziałek 12 czerwca, wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Parku Jurajskiego w Solcu Kujawskim. Pierwszym etapem było spotkanie z przewodnikiem, który oprowadzał nas po Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha  (Karol Sabath był to polski biolog, paleontolog, naukowiec, popularyzator nauki). Znajduje się tam jedna z największych kolekcji skamieniałości w Polsce. Tysiące atrakcyjnie wyeksponowanych okazów reprezentuje najciekawsze 500 mln lat życia na ziemi. W muzeum znajdują się również wiarygodne rekonstrukcje prehistorycznych zwierząt np. model mamuta oraz 13 metrowy szkielet opistocelikaudii. W gablotach mogliśmy oglądać m.in. okazy z Maroka, Mongolii, Madagaskaru, Libanu, Szwecji, Spitsbergenu, Brazylii, USA, Niemiec, Francji, Anglii i wielu lokalizacji z terenu Polski.

Następnie udaliśmy się na spacer po ścieżce edukacyjnej  w lesie . Dzieci mogły podziwiać dużą ilość zrekonstruowanych modeli  ogromnych dinozaurów, gadów ssakokształtnych oraz owadów.

Byliśmy też w kinie na krótkim filmie  w 5D o powstawaniu świata wodnego. Po obiedzie

największą atrakcją okazał się park rozrywki gdzie dzieci mogły korzystać  z automatów do gier, symulatorów, dmuchanych zjeżdżalni, kolejki szynowej, basenu z kulkami oraz wielu karuzel, toru samochodowego.  Doskonałą zabawą było także pływanie po jeziorku urządzeniami wodnymi .Po zakupie pamiątek  i wizycie w Mcdonald’s pełni wrażeń i emocji udaliśmy się w drogę powrotną.