14 czerwca 2017 11:44 | Aktualności

SZKOLNY KONKURS UKŁADANIA TANGRAMÓW 2017

Kolejna edycja Szkolnego Konkursu Układania Tangramów już za nami. W środę, 7 czerwca 2017, zostały przeprowadzone rozgrywki  w grupie gimnazjalistów. Do konkursu zgłosiło się 14 uczniów z klas I-III Gimnazjum Zespołu Szkół w Piecniku (ze znaczącą przewagą, pod względem liczebności uczestników,  trzecioklasistów ). Udało się nam przeprowadzić siedem tur rozgrywek dzięki którym wyłonieni zostali najlepsi zawodnicy. I tak, po zaciętej rywalizacji, I miejsce zdobył uczeń  klasy drugiej gimnazjum Arkadiusz Januszewski, II miejsce uzyskała Wiktoria Zborowska a na trzeciej pozycji uplasowała się Arkadia Stolarek – obie dziewczyny reprezentujące klasę III gimnazjum.

Dwa dni później, w piątek 9 czerwca, zorganizowano turniej dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej, w którym chęć udziału zadeklarowało trzynastu odważnych uczestników. W tej grupie wiekowej najlepsi okazali się: Eryk Antczak z klasy V i Agata Janiszewska z klasy VI, którzy zdobyli tę samą liczbę punktów, zajmując ex aequo I miejsce, natomiast drugą lokatę zdobyła Kaja Pobłocka uczennica klasy VI.

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Piecniku, z klas I-III, popisywali się swoimi umiejętnościami w układaniu tangramów we wtorek 13 czerwca. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów, po pięciu zawodników z każdej klasy,  wyłonionych podczas  przeprowadzonych wcześniej eliminacji klasowych. Wszystkie dzieci bardzo starały się by jak najlepiej i najszybciej ułożyć układanki. Najlepsza w tym roku szkolnym okazała się Lidia Chrobak z klasy III, drugie miejsca zajęła uczennica klasy drugiej Amelia Zawada, a trzecią lokatę zdobył uczeń klasy I- Karol Borek.

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone zwycięzcom na najbliższym apelu, w obecności całej społeczności szkolnej. Konkursy zorganizowały: pani Anna Kosikowska oraz pani Beata Kolasińska  dla grupy klas I-III szkoły podstawowej, oraz pani Renata Molka i Monika Zawada dla grup starszych. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym konkurs zachęci jeszcze większą grupę miłośników układanek do rozwijania wyobraźni geometrycznej  oraz umiejętności analitycznego myślenia. Zapraszamy za rok.