"Gdy wszyscy myślą, że się czegoś nie da zrobić, wtedy pojawia się ten który nie wie, że się nie da i to robi" A.Einstein ::TWOJA SZKOŁA - TWOJA PRZYSZŁOŚĆ::"Opowiedz mi, a wkrótce zapomnę. Pokaż mi, może zapamiętam. Pozwól mi dotknąć, a zrozumiem" Kartezjusz

Aktualności

12 czerwca 2017 18:48 | Aktualności

KONKURS PIERWSZEJ POMOCY

III Edycja Konkursu Pierwszej Pomocy – I miejsce

Już po raz trzeci uczennice ZS w Piecniku promowały swoją szkołę i próbowały sprawdzić się w konkursie udzielania pierwszej pomocy organizowanym przez Komendę Powiatową PSP w Wałczu. Tym razem ich wiedza i umiejętności zostały nagrodzone I miejscem i dnia 9 czerwca 2017 roku przywiozły do szkoły Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu.

W pierwszej części - teoretycznej – wszyscy uczestnicy konkursu zmierzyli się z pytaniami testu jednokrotnego wyboru, zaś w części drugiej – praktycznej – starali się rozwiązać problemy ratownicze podawane przez prowadzącego konkurs.

Dziewczęta z niezwykłą perfekcją i spokojem odegrały scenki zadaniowe.  Przywracały czynności życiowe nieprzytomnej osoby dorosłej, bez zachowanego oddechu przy wykorzystaniu AED oraz RKO oraz rocznemu dziecku.

W poniedziałek, 12 czerwca 2017 roku, zwycięska drużyna weźmie udział w służbie w Komendzie Powiatowej PSP w Wałczu, podczas której zostanie zapoznana z charakteremi specyfiką pracy strażaka.

Zwycięska drużyna: Morzyc Jagoda, Smolarek Emilia, Ozorowska Laura.

 Rezerwowa: Grabska Klaudia

Zajęcia przygotowujące drużynę do konkursu prowadziła: Beata Kolasińska

Przeczytano: 427 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: