12 czerwca 2017 18:41 | Aktualności

WYPRAWA DO BANKU

Wyprawa do banku, która odbyła się dnia 6 czerwca 2017 roku, była jednym z zadań w trakcie próby zdobywania zuchowej sprawności indywidualnej „Grosik”.

Zuchenki, które podjęły się samodzielnie realizować zadania w ramach sprawności, złożyły wizytę pani Urszuli Ząbek, dyrektor  SGB w Złocieńcu o. w  Mirosławcu. Wybór banku nie był przypadkowy, ponieważ tu prowadzony jest rachunek SKO naszej szkoły, i to właśnie w tym banku znajdują się oszczędności dziewcząt.

Dzieci zostały bardzo ciepło przyjęte przez pracowników banku, a pani dyrektor oprowadziła gości po oddziale i opowiedziała o pracy w nim. Zuchy zwiedziły kilka pomieszczeń, poznały podstawowe zasady funkcjonowania tej instytucji oraz charakter pracy bankowców. W kasie dzieci mogły zobaczyć i dotknąć nowy banknot pięćsetzłotowy oraz poznać zabezpieczenia innych polskich banknotów. Pani Urszula Ząbek, w prosty sposób wyjaśniła zuchom trudne słowa związane z bankowością, takie jak: popyt, podaż, kredyt, pożyczka oraz przeprowadziła ciekawą rozmowę na temat celu oszczędzania.  Na koniec wyprawy, korzystając z jej pomocy zuchy zapoznały się z obsługą bankomatu.

Wizyta w banku była dla zuchów pouczającym doświadczeniem, choć nie mogli zobaczyć sejfu, wyprawę uważają za udaną. Za swoje zaangażowanie związane z oszczędzaniem zostali nagrodzeni wspaniałymi upominkami – Dziękujemy!

Sprawność „Grosik” uczy zuchy oszczędności, odpowiedzialności, samodzielności, trudnej umiejętności gospodarowania pieniędzmi( planowania wydatków, zdobywania funduszy, realizowania planów).

Zdobywania sprawności podjęły się trzy zuchenki: Lidia Chrobak, Paulina Szwarcrok oraz Amelia Zawada.