16 marca 2017 10:32 | Aktualności

SZTUKA RECYTACJI

Recytacja to sztuka przekazywania słuchaczom utworu literackiego w sposób artystyczny. Jest ona nie tylko ćwiczeniem pamięci, lecz wzbogaca także język i styl recytującego, uczy poprawnej wymowy i kształci smak estetyczny.

Recytowanie, to też sposób na zatrzymanie przy życiu słów mistrzów literatury. Dlatego chętni uczniowie klas młodszych podjęli tę próbę i wzięli udział w szkolnym przesłuchaniu do eliminacji powiatowych Małego Konkursu Recytatorskiego.

Dnia 9 marca 2017 roku, zwyciężczynie szkolnych eliminacji, Malinowska Dominika (kl.II SP), Szwarcrok Paulina (kl.III SP), Zawada Amelia (kl.II SP), reprezentowały swoją szkołę podczas Małego Konkursu Recytatorskiego, którego  organizatorem było Wałeckie Centrum Kultury. Repertuar uczestników obejmował dwa wiersze z opublikowanej literatury dziecięcej.

Komisja Konkursowa, po wysłuchaniu 22 uczestników kategorii „dzieci klas I – III”, reprezentujących różne szkoły powiatu wałeckiego, przyznała wyróżnienie Dominice Malinowskiej uczennicy klasy II Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Piecniku.

Dominika prezentowała utwór Jana Brzechwy pt. „Kokoszka – Smakoszka” oraz wiersz Jadwigi Ruth Charlewskiej pt. „Ja i UFO”.

„Nic nie znaczą słowa, które umierają.”