"Gdy wszyscy myślą, że się czegoś nie da zrobić, wtedy pojawia się ten który nie wie, że się nie da i to robi" A.Einstein ::TWOJA SZKOŁA - TWOJA PRZYSZŁOŚĆ::"Opowiedz mi, a wkrótce zapomnę. Pokaż mi, może zapamiętam. Pozwól mi dotknąć, a zrozumiem" Kartezjusz

Aktualności

05 marca 2017 15:20 | Aktualności

HAFT MATEMATYCZNY

W dniach: 10.02 oraz 03.03 uczniowie klas IV-VI Zespołu Szkół w Piecniku brali udział w warsztatach Haftu Matematycznego. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z techniką wykonywania tego typu haftu a wiadomości teoretyczne wykorzystali w praktyce wykonując własnoręcznie ozdobne karty z motywem serca. Było to dla nich świetne ćwiczenie wyobraźni geometrycznej oraz cierpliwości i dokładności. W celu zwiększenia ich motywacji pokazano uczestnikom spotkania prezentację multimedialną, ukazując w niej sposób wykonania najczęściej wykorzystywanych w hafcie matematycznym konstrukcji oraz zaprezentowano przykładowe prace zamieszczone przez pasjonatów prac ręcznych na różnych stronach internetowych. Być może będą one stanowić inspirację do samodzielnych prac naszych uczniów.

Spotkanie zorganizowały nauczycielki matematyki pani Monika Zawada oraz pani Renata Molka, w ramach realizacji programu autorskiego Matematyczne Fascynacje.

Przeczytano: 482 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: