28 lutego 2017 17:50 | Aktualności

KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO

Tradycyjny karnawał to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się on najczęściej w dniu Trzech Króli a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc. Uczniowie Zespołu Szkół w Piecniku chętnie wykorzystali ten czas i świetnie bawili się na Balu Karnawałowym. Bal zorganizowano w piątek 10 lutego, czyli tuż przed rozpoczynającymi się następnego dnia feriami zimowymi.

O nastrój zadbali organizatorzy imprezy przystrajając szkolne korytarze i klasę pełniącą rolę kawiarenki, całkowicie zmieniając ich zwykły, szkolny charakter. Uczestnicy zabawy wcielili się w różne postacie z bajek i filmów, wykazując się przy tym kreatywnoscią i poczuciem humoru. Członkinie Rady Rodziców zajęły się zapewnieniem wszystkim łasuchom dużej dozy przyjemności podczas delektowania się pysznymi, domowymi ciastami, popcornem czy też hamburgerami. Bal urozmaicono organizacją różnorodnych zabaw i konkursów w których szczególnie chętnie brali udział najmłodsi członkowie szkolnej społeczności. Wszyscy uczestnicy konkursów świetnie się bawili a w nagrodę otrzymywali słodkie upominki.