"Gdy wszyscy myślą, że się czegoś nie da zrobić, wtedy pojawia się ten który nie wie, że się nie da i to robi" A.Einstein ::TWOJA SZKOŁA - TWOJA PRZYSZŁOŚĆ::"Opowiedz mi, a wkrótce zapomnę. Pokaż mi, może zapamiętam. Pozwól mi dotknąć, a zrozumiem" Kartezjusz

Aktualności

06 lutego 2017 20:12 | Aktualności

W krainie mitów

Mitologia jest jednym z fundamentów kultury śródziemnomorskiej, z której czerpiemy najistotniejsze wartości. Zawiera się w niej suma doświadczeń człowieka - jego pragnień i dążeń, wzlotów i upadków. Nieodzowna jest znajomość mitycznych opowieści, które mają wpływ na nasze życie. Przecież w języku codziennym często używamy zwrotów: "syzyfowa praca", "koń trojański", "puszka Pandory", "pieta Achillesa".

20 stycznia 2017 r. uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz I i II Gimnazjum mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny "W krainie mitów". Przedstawienie w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu było wielką przygodą, dzięki której widzowie przenieśli się w odległą przeszłość.

Zapewne spotkanie z mitologią wpłynie na edukację młodego pokolenia, ponieważ z dużym zaangażowaniem i przejęciem uczniowie opowiadali o swoich wrażeniach na temat obejrzanej sztuki.

O bliskie spotkanie uczniów ze sztuką teatralną, po raz kolejny, zadbała Pani Barbara Klimczyk - nauczyciel języka polskiego.

Przeczytano: 449 razy. Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry

Zdjęcia: