06 lutego 2017 19:26 | Aktualności

Dzień Seniora

"Jesień życia ma wiele barw" - takie motto towarzyszyło uczestnikom I Piecnikowskiego Dnia Seniora, który odbył się 20 stycznia w Zespole Szkół w Piecniku. W piątkowe popołudnie, w pięknej scenerii spotkali się Seniorzy, zaproszeni goście - Pan Piotr Pawlik Burmistrz Mirosławca i Pan Piotr Czech Przewodniczący Rady Miejskiej oraz gospodarze uroczystości - Uczniowie, Rodzice, Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy szkoły.

W miły nastrój wprowadziły zebranych nauczycielki - Panie Agata Boruch - Jaszczyk i Ilona Piasecka, które z towarzyszeniem Zespołu Muzycznego DAX z Lubna wykonały piosenkę Anny Jantar pt. "To, co mam".

Gości powitali - Zosia Janiszewska i Krystian Jasiński. W dalszej części uczennice (Jagoda Morzyc, Emilia Smolarek, Wiktoria Zborowska i Laura Ozorowska) ucharakteryzowane na seniorki narzekały na wszelkie choroby, ale mimo to z optymizmem patrzyły w przyszłość. Kolejne "seniorki" - Karolina Krawczyk i Kinga Szczepaniak podczas "ławeczkowego" spotkania użalały się na niskie emerytury i znikome ich podwyżki, ale apelowały o uśmiech, bo on jest najlepszym lekarstwem. Dużo radości wśród zebranych wywołały scenki dowcipów o babie, która przychodzi do lekarza. W rolę doktora wcielił się Eryk Matyla, a do jego gabinetu przychodziły wspomniane wcześniej seniorki.

Niezapomnianym punktem programu okazał się występ seniorki, która podzieliła się z zebranymi tajną receptą na utrzymanie dobrej kondycji i samopoczucia w "jesieni życia". W tę kobiecą rolę brawurowo wcielił się Albert Morzyc.

Swoje Babcie i Dziadków literackimi laurkami zachwalali: Oliwia Grabska, Bartek Kalinowski i Wojtek Matusiak. Na zakończenie Marysia Janiszewska, Eryk Antczak i Kornelia Jasińska złożyli Seniorom najserdeczniejsze, płynące z głębi serca życzenia. Przy dźwiękach piosenki "Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia" w wykonaniu gimnazjalistek, przybyli na uroczystość Seniorzy otrzymali słodkie upominki.

Występy uczniów przeplatane były przebojami Ireny Jarockiej, Czerwonych Gitar i Budki Suflera w wykonaniu wcześniej wspomnianych nauczycielek, a piosenka "Kawiarenki" wprowadziła zebranych w drugą część spotkania, mniej oficjalną, bo przy kawie, herbacie i pysznym cieście. Przyszedł czas na rozmowy i .... tańce. Muzycy z Zespołu DAX zaprezentowali nie tylko przeboje z lat młodości Seniorów, ale i współczesne, znane wszystkim, "kawałki". Rolę wodzireja pełniła Pani Barbara Klimczyk, która zaprosiła do zabawy wszystkich gości i w rytm znanej piosenki poprowadziła dłuuugi pociąg, co dało początek wyśmienitej zabawie.

W chwilach odpoczynku zespół przeprowadził konkurs "Jaka to melodia?" i karaoke. Odważni uczestnicy, których nie brakowało, otrzymali słodkie nagrody.

Główne organizatorki I Piecnikowskiego Dnia Seniora - Pani Barbara Klimczyk i Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Antczak serdecznie dziękują Uczniom, Rodzicom, Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom szkoły oraz Zespołowi Muzycznemu DAX za udział i pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Szczególne podziękowania kierujemy do Seniorów i władz samorządowych, którzy przyjęli nasze zaproszenie. Mamy nadzieję, że miło spędziliście Państwo czas i .......... do zobaczenia za rok!

DZIEŃ SENIORA