23 stycznia 2017 22:07 | Aktualności

Akcja "Góra Grosza"

„Jeden grosz znaczy niewiele,

ale Góra Grosza jest największa na świecie”

Co roku bierzemy udział w akcji „GÓRA GROSZA”- organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka i pogotowi rodzinnych. Towarzystwo Nasz Dom utworzyło już kilkanaście domów dla dzieci, jak również pomogło w utworzeniu kilkunastu kolejnych. W takich domach, w przeciwieństwie do wielu dużych instytucji, dzieci znajdują uczucie, zrozumienie i efektywną pomoc dla siebie i własnych rodzin.Od wielu lat patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W tegorocznej akcji  udało nam się zebrać  - 404,67 zł.

Koordynatorem szkolnej akcji był  Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Justyną Wiśniewską-Jasińską.

Akcja ta na stale wpisała się  już w kalendarz wydarzeń naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim Wychowawcom, Uczniom i ich Rodzicom za zrozumienie potrzeb opuszczonych dzieci i włączenie się do naszej akcji!

Każda klasa usypała swoją Górę grosza:

kl. 0 - 131,20 zł                 kl. IV  -   18,11 zł       kl. I Gim. -  55,21 zł

kl. I -    20,88 zł                kl. V   -     8,72 zł       kl. II Gim - 67,12 zł

kl. II -   21,20 zł                kl. VI  -   30,00 zł      kl. III Gim - 26,14zł

kl. III -  26,09 zł