08 stycznia 2017 16:18 | Aktualności

JASEŁKA U MALUCHÓW

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pieknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. Dzieci z oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół w Piecniku, w czwartek 22 grudnia 2016, przygotowały miłą niespodziankę świąteczną i wprowadziły zaproszonych gości w atmosferę świąt wystawiajac właśnie Jasełka.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to właśnie do nich i do małego Jezuska przybyli tak wspaniali goście jak trzej mędrcy by złożyc dzieciątku pokłon.

Czy może być coś bardziej wzruszającego od maleńkich pastuszków przynoszących swe dary do szopki? Mali aktorzy, we wspaniałych strojach przygotowanych przez wychowawczynię, prezentowali się doskonale. Uroku inscenizacji dodałt pastorałki i kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczulśmy magię zbliżających się świąt. Ogromne zaangażowanie młodych artystów wywarło duże wrażenie na widzach. Dla dzieci była to okazja do aktywnego uczestnictwa w tradycji a także miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności aktorskich i wokalnych.

Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń wygłoszonych przez dyrektorkę szkoły, panią Katarzynę Pierzchała. Do dzieci zawitał również Mikołaj, rozdając im upominki. Pózniej wszyscy zasiedli do symbolicznego, wigilijnego stołu, składając sobie wzajemnie życzenia i śpiewając kolędy.