"Gdy wszyscy myślą, że się czegoś nie da zrobić, wtedy pojawia się ten który nie wie, że się nie da i to robi" A.Einstein ::TWOJA SZKOŁA - TWOJA PRZYSZŁOŚĆ::"Opowiedz mi, a wkrótce zapomnę. Pokaż mi, może zapamiętam. Pozwól mi dotknąć, a zrozumiem" Kartezjusz

Aktualności

19 grudnia 2016 22:52 | Aktualności

III KONCERT BOŻONARODZENIOWY

Święta, to czas, kiedy Bóg się rodzi, kiedy moc truchleje, kiedy cały świat kochamy.  Święta, to czas, kiedy jedno serce podróżuje dla wszystkich: … dla smutnych, opuszczonych, Pan narodził się w stajence. W cieple naszych serc jak siankiem okryty spokojnie śpi. Ten magiczny i ważny moment w dziejach historii uczczono 16 grudnia 2016r. III Koncertem Bożonarodzeniowym przygotowanym przez uczniów, rodziców i nauczycieli Zespołu Szkół w Piecniku.

Podczas tej prawdziwie duchowej uczty nie zabrakło zaproszonych gości: Burmistrza Mirosławca – pana Piotra Pawlika, Sekretarza Gminy – pani Moniki Stąporek, Przewodniczącego Rady Miejskiej – pana Piotra Czecha. Swoją obecnością zaszczycili nas również  Radni Rady Miejskiej: pani Anna Turska, pan Janusz Beer, pan Wasilij Głuscow, pan Mirosław Jaskulski, pan Marcin Karczewski, pan Stanisław Pilc, pan Grzegorz Plewa, pan Grzegorz Różycki, pan Stanisław Wiese oraz Sołtysi Gminy i Miasta Mirosławiec, panie: Katarzyna Chrobak i Irena Czyżewska. W gronie zaproszonych gości znaleźli się także: Dowódca 12 Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych – pułkownik Łukasz Andrzejewski – Popow, Dyrektor Spółdzielczego Banku Ludowego o/Mirosławiec – pani Urszula Ząbek, Nadleśniczy Nadleśnictwa Mirosławiec – pan Paweł Olszacki, Dyrektor Zespołu Szkół w Mirosławcu – pani Krystyna Górniak, Dyrektor Samorządowego Przedszkola ,,Słoneczko” w Mirosławcu – pani Halina Rogowska, pani Teresa Modzelewska oraz mieszkańcy gminy Mirosławiec i Wałcz, rodzice i członkowie społeczności szkolnej Zespołu Szkół w Piecniku.

W świątecznej scenerii ogromnej i dekoracyjnej, niczym z obrazka szopy betlejemskiej, przy współpracy uczniów, rodziców i nauczycieli, wystawiono piękne i wzruszające jasełka. Już na samym ich początku w refleksyjny i magiczny nastrój wprowadziły zebranych kolędą pt. ,,Cicha noc” nauczycielki Zespołu Szkół w Piecniku pani Ilona Piasecka i pani Agata Boruch – Jaszczyk. Całości dopełnili niezwykle zdolni aktorzy, którzy wcielając się w swoje role, urzeczywistnili dzieje, które  rozegrały się w owym czasie w Betlejem. W postacie Maryi i Józefa wcielili się kolejno: Magdalena Bogulska uczennica klasy III gimnazjum i pan Paweł Grzyl – nauczyciel fizyki. Fenomenalnym diabłem była pani Anna Kosikowska, która wniosła swoją postacią wiele kolorytu i emocji. W kreację okrutnego, złego i bezwzględnego króla Heroda wszedł pan Roman Żerebiło, stopniowo dozując napięcie. Oddanym sługą samego Heroda był dworzanin, uczeń kl. IV – Bartosz Kalinowski. Przy żłobie małego Jezusa czuwała straż  anielska, na czele której widniała sama pani Dyrektor – Katarzyna Pierzchała w asyście małych i starszych anioląt: Sary Kosnowicz  z kl. I, Marysi Szymczak, Marysi Janiszewskiej, Dominiki Malinowskiej, Zosi Janiszewskiej z kl. II, Pauliny Szwarcrok z kl. III,  Weroniki Bujnowskiej, Klaudii Grabskiej, Kornelii Jasińskiej, Anity Matusiak z kl. I gimnazjum.  O przywitaniu Jezusa nie zapomnieli także pastuszkowie: Mikołaj Rutkowski z kl. I, Radosław Januszewski z kl. I, Jakub Dankowski z kl. II oraz Laura Ozorowska, Jagoda Morzyc, Emilia Smolarek z kl. III gimnazjum.  Z darami do Maleńkiego pospieszyli trzej królowie: Kacper – pani Agnieszka Januszewska, Melchior – pani Elżbieta Ozorowska oraz Baltazar – pani Anna Antczak; mamy naszych uczniów oraz członkinie Rady Rodziców. Wszyscy aktorzy przyodziani byli w specjalnie szyte i zamówione na tę okazję kostiumy. Zaś sama szopa i jej wyposażenie – snopki siana, słomy i postaci zwierząt z drewna – to dzieło pracowników szkoły i osób z naszą szkołą zaprzyjaźnionych.   Poszczególne momenty w dziejach narodzin Zbawiciela ogłaszali, wprowadzając w kulisy wydarzeń, trzej narratorzy: pani Beata Kolasińska, pani Aleksandra Gągalska oraz pan Tomasz Lis.

Sceny przeplatane były kolędami i pastorałkami w  gościnnym wykonaniu zespołu muzycznego DAX z Lubna, a także w wykonaniu pań nauczycielek: Ilony Piaseckiej i Agaty Boruch – Jaszczyk. Ich treść powiązana była ze scenariuszem samych jasełek, stanowiąc kwintesencję całej akcji. Wszyscy widzowi mogli uczestniczyć we wspólnym kolędowaniu, dzięki przygotowanej na potrzeby inscenizacji słowno – muzycznej, prezentacji multimedialnej z tekstami kolęd i pastorałek oraz slajdami wprowadzającymi w świąteczny nastrój. Prezentację przygotowała pani Renata Molka, a nad jej techniczną realizacją czuwał Arkadiusz Januszewski – uczeń klasy II gimnazjum.

Na zakończenie przedstawienia Dyrektor szkoły pani Katarzyna Pierzchała złożyła wszystkim serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności i szczęścia w Nowym 2017 roku oraz radości z przyjścia na świat Syna Bożego.  Występy artystyczne zakończono przekazaniem przez zuchy i harcerzy drużyny działającej przy Zespole Szkół w Piecniku na ręce pana Burmistrza Mirosławca Piotra Pawlika, Betlejemskiego Światełka Pokoju oraz wspólnym i chwytającym za serca odśpiewaniem ,, Znaku pokoju”, który połączył wszystkich zebranych. Niespodzianką dla wszystkich uczestników, a takze organizatorów spotkania był występ grupy radnych Mirosławca, którzy pięknie zaśpiewali kolędę, realizując w ten sposób swoje zeszłoroczne obietnice z II Koncertu Bożonarodzeniowego. Za swój występ zostali nagrodzeni prawdziwą burzą oklasków.

Kolejnym punktem programu była licytacja ozdób świątecznych i stroików bożonarodzeniowych (prace konkursowe naszych uczniów), którą poprowadziła pani Barbara Klimczyk wespół  z panem Pawłem Grzylem. Nasi goście okazali się bardzo hojni. Wszystkie świąteczne stroiki szybko znalazły nowych właścicieli. Na potrzeby koncertu odbyła się również pod okiem pani Barbary Klimczyk, loteria fantowa, która znalazła swoich odbiorców szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Podczas uroczystości można było skorzystać ze świątecznej kawiarenki zorganizowanej przez Radę Rodziców, w której na łasuchów czekały domowe, rewelacyjne i okazałe wypieki. 

To był z pewnością niezapomniany, pełen wrażeń i pięknych emocji wieczór, obfitujący w rodzinną i ciepłą atmosferę. Oby takich chwil, jak najwięcej! Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, całej społeczności lokalnej  i szkolnej za uświetnienie swoją obecnością naszej uroczystości. Podziękowania składamy naszym uczniom, nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły za pomoc i zaangażowanie w to przedsięwzięcie. Jesteśmy wdzięczni darczyńcom, którzy pomogli w organizacji licytacji i loterii fantowej, zaś rodzicom za przygotowanie ciast do kawiarenki.

Niech przesłanie ,,Maleńkiej miłości” płynące z tegorocznych jasełek, prowadzi Państwa przez cały nadchodzący 2017 rok, a wiara, nadzieja i czyste w swej intencji miłosierdzie, wypełniają każdy kolejny dzień naszego istnienia. Zdrowych, Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia!

Głównymi organizatorkami uroczystości były: pani Justyna Wiśniewska – Jasińska oraz pani Agata Boruch – Jaszczyk.

Przeczytano: 1758 razy. Wydrukuj|Do góry

III Koncert Bożonarodzeniowy