19 grudnia 2016 20:25 | Aktualności

UBIERAMY CHOINKI - PRACOWITY CZAS

Okres przed świętami Bożego Narodzenia był dla zuchów 3 Gromady Zuchowej „Tropiciele Tajemnic” bardzo pracowity. Już na początku grudnia zuchy na własnoręcznie wykonanych kartach pocztowych przekazywały swoje „prośby do nieba”. Prośby ich zostały wysłane do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Tam, podczas Betlejemskiej Mszy Świętej były one wyniesione jako dary ofiarne i tym sposobem trafią do Nieba. Na kolejnej zbiórce zuszki samodzielnie wykonały kartki świąteczne dla swoich rodziców, które to kartki wraz z życzeniami były ich świątecznym upominkiem dla bliskich. Chętnie i z dużym zaangażowaniem włączyły się do kolejnej edycji akcji „Nasza wspólna choinka” organizowanej przez burmistrza Mirosławca, pana Piotra Pawlika. W tym celu własnoręcznie przygotowali ozdoby świąteczne do zawieszenia na miejskich drzewkach. Dnia 12 grudnia 2016 roku, na skwerku z miejską zielenią przy ulicy Wolności, w charakterystycznych czerwonych czapeczkach, razem z burmistrzem ubierali choinkę. Miłą niespodzianką dla dzieci była obecność Mikołaja, który w podziękowaniu za pomoc i wspólne kolędowanie, obdarował ich słodyczami. Akcja była doskonałą okazją do integracji lokalnej. Drzewka ubierały także dzieci z przedszkola i szkoły w Mirosławcu. Kilka dni przed Wigilią, reprezentanci gromady, zuchenka Malwina, zuchenka Amelia i zuch Jakub, odwiedzili zaprzyjaźnione instytucje, aby ich pracownikom przekazać świąteczne życzenia. Wszędzie spotykali się z wielką życzliwością, ciepłem i serdecznością.